Belka
Poniedziałek, 23 Maja 2022   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Placówka opiekuńczo-wychowawcza ze Słupska wyróżniona w konkursie Fundacji „Wawel z Rodziną”

Data publikacji: 2020-06-29, Data modyfikacji: 2020-06-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Placówka opiekuńczo-wychowawcza ze Słupska wyróżniona w konkursie Fundacji „Wawel z Rodziną”

Góra słodyczy za dobre uczynki. Konkurs Fundacji „Wawel z Rodziną” pt. „Dobre uczynki” rozstrzygnięty! Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce nie zawiedli. Do konkursu „Dobre Uczynki” zorganizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną”, trafiło aż 330 prac. Każda z nich prezentuje wyobrażenia dzieci na temat czynienia dobra – w formie plastycznej bądź literackiej. Jednym ze zwycięzców została placówka ze Słupska.

Konkurs był odpowiedzią na specyficzną sytuację placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w czasie pandemii. W ostatnich miesiącach codzienność ich podopiecznych mocno się zmieniła – choćby w kwestiach związanych z odwiedzinami bliskich osób czy z nauką zdalną. Tuż przed Dniem Dziecka, Fundacja „Wawel z Rodziną” postanowiła zatem skupić swoje działania właśnie na placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zapraszając dzieci do udziału w konkursie.

Zadanie, jakie postawiono przed najmłodszymi było proste – chodziło o przedstawienie, jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków. Dla zwycięzców zostało przygotowanych dziesięć zestawów słodyczy – każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków.
- „Miło było czytać prace, w których dzieci, te mniejsze i te, już prawie dorosłe, pisały o tym, czym jest dla nich dobro. Powtarzał się motyw codziennych dobrych uczynków, zwracania uwagi na drugiego człowieka – czy to młodszej siostry, którą się przytula, czy obcej pani, której można pomóc przejść przez ulicę” – mówi Beata Ostrowicka, pisarka książek dla dzieci, członkini jury konkursu.

Ogółem, jury wybierało spośród 330 prac – 278 plastycznych i 52 literackich. W konkursie wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Z województwa pomorskiego wśród zwycięzców znalazła się praca z Placówki Socjalizacyjnej „Mój Dom – Moja Przyszłość” w Słupsku.

Pełną listę 10 zwycięzców znajdziemy poniżej:
1. Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, ul. A. Asnyka 13, 58-301 Wałbrzych;
2. Placówka Socjalizacyjna „Mój Dom – Moja Przyszłość”, ul. Lutosławskiego 21/2, 76-200 Słupsk;
3. Dom Dziecka i Młodzieży „Szansa”, ul. Słupecka 2, 62-402 Kosewo;
4. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego, ul. Koszalińska 3, 77 - 300 Człuchów;
5. Dom Dziecka w Brodnicy, ul. Słoneczna 26, 87-300 Brodnica;
6. Dom Dziecka w Chmielowicach, ul. Nyska 18, 45-940 Opole;
7. Dom Dziecka w Głogowie, ul. Gen. Stanisława Maczka 7, 67-200, Głogów;
8. Dom Dziecka w Cieszynie, ul. Kraszewskiego 2, 43-400 Cieszyn;
9. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, ul. Ziołowa 28/2, 42-524 Dąbrowa Górnicza;
10. Specjalistyczna Rodzina Zastępcza, ul. Kamińskiego 3/4 43-300 Bielsko-Biała.

#
Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

, Źródło artykułu: https://fundacjawawel.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola