Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czym jest cybersport i czy jest to sport?

Data publikacji: 2023-01-13, Data modyfikacji: 2023-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Czym jest cybersport i czy jest to sport?

Istotą cybersportu, podobnie jak sportu w ogóle, jest rywalizacja ludzi ze sobą. Tylko sporty to specjalne wieloosobowe gry komputerowe, które pozwalają ludziom rywalizować ze sobą w czasie rzeczywistym i jako drużyna.

Tak jak w każdym innym sporcie drużynowym ćwiczy się pracę zespołową i ogólną taktykę zawodników.

Na przykład na ggbet można znaleźć wiele różnych turniejów na różne gry, wszystkie są unikalne i nie ma drugiego takiego.

Pod pewnymi względami cybersport można porównać do wyścigów Formuły 1 - to zaawansowany technologicznie sport, w którym, podobnie jak w motorsporcie, rywalizują nie tylko ludzie, ale także technologie różnych producentów.

W cybersporcie trzeba pracować mózgiem, oczywiście nie tak jak w szachach, ale jednak. Potrzebna jest celność, choć wirtualna. Rozwijasz swój czas reakcji. Cybersport rozwija umiejętność wcześniejszej kalkulacji swoich działań i ich analizy, a także intuicję, koordynację oraz zdolność koncentracji i adaptacji w sytuacjach obciążenia psychicznego. W końcu cybersport to emocje i pieniądze - tak jak każdy duży sport.

Dla profesjonalistów: nowe miejsca pracy

Oprócz osiągnięć sportowych, cybersport to także możliwość zarabiania na życie robiąc to, co się kocha. Największe fundusze nagród znajdują się w Dota 2, Counter-Strike, League of Legends i StarCraft, ale głównym źródłem dochodu dla graczy eSportowych są pieniądze od sponsorów. Indywidualny sportowiec zarabia średnio 2-5 tys. dolarów miesięcznie, drużyny odnoszące sukcesy zarabiają 120-300 tys. dolarów miesięcznie. Branża potrzebuje również kierowników zespołów, a także specjalistów do prowadzenia zawodów.

Dla wszystkich: bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

W przeciwieństwie do "zwykłego" sportu, cybersport musi być chroniony przed hakerami. Dzięki temu może wpływać na kolejny ważny obszar - bezpieczeństwo cyfrowe. "Choć cybersport jest platformą rozrywki, to jednak podatność danych osobowych jest obecna. Zawodnicy pomagają kształtować bezpieczną cyberprzestrzeń.

Umiejętności społeczne

Podczas gdy kiedyś uważano, że gry konkurencyjne to wyłącznie trening reakcji i szybkości myślenia, obecnie odkryto inne korzyści płynące z zaangażowania w cybersport. Pierwszą i najważniejszą z nich są umiejętności społeczne.

Komunikacja jest najważniejszą umiejętnością naszych czasów, taką, która decyduje o ogólnym sukcesie danej osoby w jej karierze i innych przedsięwzięciach. Możesz być geniuszem po trzykroć, ale nie przetrwasz w świecie bez dobrej komunikacji, a eSporty to właśnie rozwijanie umiejętności komunikacyjnych.

Komunikacja to cała warstwa przydatnych cech, na którą składa się kultura porozumiewania się, umiejętność zjednywania sobie ludzi, samokontrola i zdolność do wyrażania własnego punktu widzenia i takiego, który inni mogą zrozumieć.

Umiejętności społeczne promują i wzmacniają pracę zespołową, która w dzisiejszym świecie już dawno zastąpiła osiągnięcia indywidualne. Wszystko jest teraz tworzone przez zespoły - naukowców, wynalazców, programistów, budowniczych i przedstawicieli innych zawodów.

Cybersport jest kluczem do efektywnej pracy zespołowej również w biznesie, gdzie każdy profesjonalista zna swoją rolę i wykonuje ją dla dobra wspólnego celu.

Innym ważnym aspektem cyberbezpieczeństwa jest zwalczanie nękania i zastraszania w sieci. Cybersport tworzy komunikatywną sieć ludzi, którzy doskonale się rozumieją, udzielają pomocy w chwili potrzeby i szybko gromadzą się na portalach społecznościowych, gdy po treningu i meczach trzeba coś omówić. Ostatecznie, poprzez cybersport, kultura komunikacji w cyberprzestrzeni staje się przyjaźniejsza, a Internet jako siedlisko staje się bardziej inkluzywny.

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola