Belka
Poniedziałek, 23 Maja 2022   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dziś na konta samorządów trafiło 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Data publikacji: 2022-01-28, Data modyfikacji: 2022-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś na konta samorządów trafiło 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Dziś na konta samorządów trafiło 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne

  • 1714 gmin ze wszystkich regionów Polski otrzymało już 4 mld zł na projekty wodno-kanalizacyjne.
  • 1 mld trafiło do 910 gmin na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, a 3 mld zł do 1528 gmin na realizację inwestycji w zakresie kanalizacji.
  • Środki te mogą przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami i wydać je w latach 2021-2024, z tym, że w tym okresie gmina powinna wydatkować co najmniej równowartość otrzymanych środków na inwestycje odpowiednio w zakresie wodociągów lub kanalizacji.

„Dobra sytuacja finansów publicznych pozwoliła na przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego dodatkowych 4 mld zł na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Pieniądze, które trafiły do 1714 gmin ze wszystkich regionów Polski, podniosą komfort życia ich mieszkańców” – zaznaczył wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Pieniądze, które trafiły na konta JST mogą zostać przez nie wydane w latach 2021-2024. Środki te poza poprawą komfortu życia mieszkańców, przysłużą się także trosce o ochronę środowiska. Zostały one podzielone na podstawie algorytmu uwzględniającego m.in. udział mieszkańców w dostępie do sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej oraz zamożność gminy.

, Źródło artykułu: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola