Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowe mieszkania czy nieruchomości z drugiej ręki? Poznaj zalety obu rozwiązań!

Data publikacji: 2023-09-25, Data modyfikacji: 2023-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe mieszkania czy nieruchomości z drugiej ręki? Poznaj zalety obu rozwiązań!

Zakup nieruchomości to ogromny krok, który musi być dobrze przemyślany i zaplanowany.

Jeśli dopiero zaczynasz myśleć o kupnie mieszkania i zaczynasz zastanawiać się, czym różni się sprzedaż nowych mieszkań i tych z drugiej ręki, odpowiemy krótko: wszystkim.

Poza oczywistą różnicą w cenie, mieszkania z rynku wtórnego i z tzw. deweloperki różni niemal wszystko, od czasu wprowadzenia, aż po wartość inwestycyjną.

Czytaj dalej, a przedstawimy Ci szczegóły obu rozwiązań.

Wtórny rynek nieruchomości i jego zalety

Rynek wtórny to inaczej mieszkania oraz domy sprzedawane przez prywatnych sprzedawców, w których wcześniej ktoś już mieszkał. Oznacza to, że zazwyczaj są zatem wykończone: mają położone podłogi, pomalowane ściany, zrobioną kuchnię i łazienkę. W takim wypadku możliwość wprowadzenia się następuje niemal natychmiast po zakupie. To jedna z największych zalet tego typu mieszkań!

Kolejnym plusem jest duża różnorodność lokalizacji. Niemal w każdej dzielnicy każdego miasta bez trudu znajdziesz przynajmniej jedno mieszkanie na sprzedaż. Stwarza to ogromne możliwości wyboru miejsca, które najbardziej Ci odpowiada, zarówno pod względem lokalizacyjnym, jak i bezpieczeństwa dzielnicy czy sąsiedztwa.

Kolejną zaletą, o której już wcześniej napomknęliśmy, jest znacznie niższa cena, jeśli porównamy rynek wtórny i nowe mieszkania w stanie deweloperskim. Starsze budownictwo i fakt, że jest to lokal „z drugiej ręki” znacząco wpływa na jego ostateczną cenę, która może być nawet o kilkaset tysięcy niższa nawet za mieszkanie z garażem. Jednak w tym momencie możemy płynnie przejść do wad takiego rozwiązania…

Wady mieszkań z drugiej ręki

Wyżej wspomnieliśmy o wpływającej na cenę konieczności remontu. Często bowiem się okazuje, że atrakcyjne cenowo mieszkanie wymagające z pozoru jedynie odmalowania ścian, ma znacznie więcej potrzeb i ukrytych wad, które, niestety, wychodzą dopiero po czasie lub w trakcie powierzchownej renowacji. Im starszy budynek, tym większa szansa, że w ścianach znajdują się stare instalacje. Zdarza się więc, że odświeżenie mieszkania kończy się gruntownym remontem, który generuje kolejne koszty. Trzeba również pamiętać, że remont takiego mieszkania wymaga burzenia/usuwania starych elementów wyposażenia, więc również trzeba będzie zadbać o ich utylizację.

Kupując i wprowadzając się do starszego mieszkania trzeba również liczyć się z tym, że niektóre jego elementy trzeba będzie w niedalekiej przyszłości wymienić lub naprawić. Przykładem mogą być kilkuletnie drzwi i okna, a także starego typu grzejniki, które ostatecznie wpływają na wysokość rachunków. Aby stworzyć ze starego mieszkania nowoczesne, spełniające współczesne standardy, energooszczędne lokum, trzeba często włożyć w proces dużo czasu i pieniędzy.

Nowe apartamentowce i mieszkania w stanie deweloperskim - zalety

Nowe mieszkania na sprzedaż, jak choćby te, które ma w swojej ofercie developer ze Słupska https://matbet.com.pl, to rozwiązanie w dalszej perspektywie znacznie lepsze niż rynek wtórny.

Nowe mieszkania budowane są w najnowszych technologiach, dzięki czemu oferują wiele nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań: duże, szczelne okna, ogrzewanie podłogowe, innowacyjne rozwiązania instalacyjne itp. Co w przyszłości wpływa na komfort mieszkania i koszty eksploatacji.

Nowy, dopiero co wykończony lokal to również gwarancja nowości wszelkich instalacji i sprzętów. Nie zaskoczą Cię przepalone kable czy przerdzewiałe rury - wszystko jest nowe i dosłownie pachnące świeżością, często jeszcze z gwarancją producencką lub deweloperską. Nie musisz zatem martwić się na zapas przyszłymi naprawami, bo przez wiele lat nie będą one konieczne.

Nowe mieszkania są zwykle również projektowane z uwzględnieniem nowych trendów w architekturze i projektowaniu wnętrz, a decydując się na zakup takiego lokalu jeszcze na etapie projektowym, możesz mieć wpływ na wprowadzenie wielu rozwiązań, tak, by jak najlepiej spełniały one Twoje oczekiwania. Jeśli nie zdecydujesz się na mieszkanie w takim lokalu, możesz z powodzeniem wynająć taką nowoczesną nieruchomość lub odsprzedać ją w korzystnej cenie.

Wady deweloperki

Niestety ceny nowoczesnych mieszkań deweloperskich mogą być znacznie wyższe niż tych z rynku wtórnego, biorąc pod uwagę m.in. koszty budowy w najnowszych technologiach i wykończenia. Z całą pewnością trzeba się również uzbroić w cierpliwość, ponieważ czas od zakupu do realizacji projektu i tym samym zamieszkania, często zajmuje nawet 2-3 lata. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie ich zalety, są one warte każdej wydanej złotówki i przeczekanego dnia!

 

Artykył sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola