Belka
Poniedziałek, 23 Maja 2022   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe informacje w sprawie aquaparku i hali

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2016-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe informacje w sprawie aquaparku i hali

Zaprosiliśmy dzisiaj media w okolice ratusza, aby przekazać im oraz mieszkańcom nowe informacje dotyczące dwóch inwestycji – aquaparku oraz hali sportowo-widowiskowej.

Jakie działania za nami? Przede wszystkim zakończyliśmy sprawę z Termochemem i dzięki temu wyeliminowaliśmy ryzyka finansowe. Dodatkowo stworzyliśmy model organizacyjny i utworzyliśmy spółkę celową, dokonaliśmy inwentaryzacji budynku aquaparku, za co odpowiedzialni byli z ramienia Rady Nadzorczej Spółki Andrzej Wójtowicz, a z ramienia Zarządu prezes Grzegorz Juszczyński.

Co natomiast przed nami? Równocześnie rozpoczęliśmy kilka ważnych działań, w tym proces wyceny aquaparku, rozmowy z instytucjami finansowymi na temat finansowania projektu, przeprojektowanie obiektu (obecnie trwają prace przygotowania przetargu na wybór firmy, która dokończy budowę) i określanie docelowej funkcjonalności obiektu.

Budowa hali sportowej będzie realizowana w ścisłej kooperacji ratusza ze spółką Trzy Fale z uwagi na przyszłość inwestycji i utworzenia jednego dużego centrum sportowo-rekreacyjnego. Dzisiaj zakończyliśmy ważny etap prac – mamy już koncepcję architektoniczną hali na podstawie której powstanie projekt budowlany.

W najbliższych tygodniach kluczowe w ramach projektu są dwa cele:

  • złożenie wniosku o pozwolenie na budowę (połowa stycznia),
  • złożenie zgłoszenia inwestycyjnego do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisanie inwestycji strategicznej do planu rocznego inwestycji o szczególnych znaczeniu dla sportu (pierwsza połowa marca).

Hala będzie miała nie mniej niż 3000 miejsc (obecnie w koncepcji jest ich 3018 – w tym ok. 2200 stałych miejsc i ok. 800 miejsc rozkładanych) – będzie można w niej organizować imprezy sportowe, koncerty, targi czy wystawy.

Dodatkowo w grudniu odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta – będą oni mogli zgłaszać uwagi do koncepcji architektonicznej hali (dokładny zakres negocjowalny będzie dostępny w najbliższym czasie).

 

redakcja, Źródło artykułu: slupsk.pl, Autor zdjęć: OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola