Belka
Poniedziałek, 23 Maja 2022   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TuMieszkamy z powodzeniem kontynuuje modernizację działalności

Data publikacji: 2020-07-25, Data modyfikacji: 2020-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
TuMieszkamy z powodzeniem kontynuuje modernizację  działalności

Wprowadzone w kwietniu 2020 r. zmiany modelu biznesowego TuMieszkamy stają się zauważalne dla jej klientów. Zdaniem Tomasa Ramanauskasa, wiceprezesa firmy, nie tylko systematyzują one obowiązki pracowników, ale również wzmacniają dodatkowo pozycję TuMieszkamy na rynku zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi w Polsce.

Nowe zasady organizacji pracy

Wiosną, w związku z globalną pandemią COVID-19, podjęto decyzję o zmianie modelu biznesowego TuMieszkamy - jednej z największych firm zarządzających nieruchomościami mieszkaniowymi w Polsce. Wszystko po to, aby uczynić ją jeszcze bardziej przyjazną i atrakcyjną dla mieszkańców.

Według Tomasa Ramanauskasa, pandemia wpłynęła na modyfikację zwyczajów społecznych, co z kolei sprawiło, że także firma zaczęła dostosowywać się do zachodzących zmian w taki sposób, aby spełnić oczekiwania obecnych oraz przyszłych klientów TuMieszkamy. Kluczowa bowiem stała się ich komunikacja z firmą oraz możliwość zdalnego rozwiązywania wszystkich problemów.

„Głównym celem wprowadzanych zmian jest zwiększenie efektywności działania. Dlatego podzielono nadzór nad nieruchomością na dziesięć różnych obszarów, za które będą odpowiedzialni specjaliści świadczący usługi na rzecz konkretnej wspólnoty mieszkaniowej" - mówi wiceprezes zarządu.

Podczas pandemii koronawirusa stało się jasne, że jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe, aby zarządca odpowiadał za całościową obsługę wspólnoty. „Ufamy naszym pracownikom, jesteśmy przekonani o ich profesjonalizmie, jednak wydajność oraz wyniki pracy zarówno poszczególnych osób, jak i całej firmy mogą być kilkukrotnie bardziej efektywne dzięki usystematyzowaniu działań" - dodaje Tomas Ramanauskas.

W wyniku zmiany modelu biznesowego pracownik, który dotychczas posiadał wiele specjalizacji, w tym zarządzał procesami księgowymi, bieżącym utrzymaniem nieruchomości i komunikacją ze wspólnotą, będzie odpowiedzialny za jeden z dziesięciu wybranych obszarów. Oznacza to, że praca stanie się dla niego bardziej systematyczna i zgodna z jego kompetencjami.

Taki sposób zarządzania można porównać do montażu nowego auta. „Oczywiście może go złożyć jedna osoba, jednak gdy zbierze się grupa, w której każdy posiada swoje własne zadania: ktoś odpowiada za elektrykę, inny za nadwozie, a kolejny za silnik - każdy codziennie doskonali się, stając się specjalistą w swojej dziedzinie i wykonując pracę wydajniej niż uczyniliby to pozostali członkowie zespołu. Rezultatem jest wówczas szybszy i bardziej niezawodny montaż samochodu" - tłumaczy Tomas Ramanauskas.

Zaangażowanie klientów wzrasta

W połowie czerwca firma TuMieszkamy uruchomiła nowy kanał usprawniający komunikację, który nie tylko wzmacnia relacje z dotychczasowymi klientami, ale także ma przyciągnąć uwagę potencjalnych nowych odbiorców usługi.

Wybrani pracownicy firmy skontaktowali się z prezesami wspólnot mieszkaniowych, oferując im nowe narzędzie przeznaczone do komunikacji z TuMieszkamy - tablet z zainstalowaną aplikacją: Strefa Klienta. Takie narzędzie ułatwia rozwiązywanie problemów związanych z utrzymaniem nieruchomości oraz bezpośrednią komunikację z firmą zarządzającą.

W ten sposób klienci otrzymują stałe połączenie z systemem, w którym mają możliwość kontrolowania pracy w różnych obszarach. Ponadto, mogą kontaktować się telefonicznie przez całą dobę z Działem Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W ciągu pierwszych trzech dni taką ofertę otrzymało 1000 prezesów wspólnot. W pierwszym etapie 40% z nich wyraziło chęć skorzystania ze Strefy Klienta przy użyciu tabletów. W kolejnym etapie dedykowani pracownicy spotkają się z prezesami zarządów wspólnot mieszkaniowych, aby wspólnie przeanalizować użyteczności Strefy Klienta.

Inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta - firma nadal z powodzeniem rozwija swoją działalność w sposób przyjazny dla klienta i wciąż inwestuje w przyszłość, przynosząc korzyści wspólnotom mieszkaniowym.

Ocena Strefy Klienta przez wspólnoty mieszkaniowe

Damian Krawczyk, prezes Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Bora Komorowskiego 9 w Słupsku, docenia taką inicjatywę: „Aplikacja Strefa Klienta bardzo mi się podoba i często z niej korzystam. Podoba mi się, że wszystkie informacje o Wspólnocie mam w zasięgu ręki - widzę wszystkie zgłoszone awarie, odczyty wodomierzy, salda lokatorów oraz widzę które faktury zostały zapłacone, a które nie. Aplikacja jest bardzo pomocnym narzędziem w pracy na rzecz Wspólnoty. Na początku trochę bałem się, że sobie nie poradzę z jej obsługą, ale szybko okazało się, że strach był bezpodstawny. Interfejs jest intuicyjny, co ułatwia korzystanie z aplikacji." Dodaje również: „Nasi mieszkańcy także bardzo chętnie korzystają ze Strefy Klienta. Największym powodzeniem cieszą się szybkie płatności. Co prawda niektórzy nadal wolą tradycyjnie książeczkę opłat, ale to mniejsza część mieszkańców. Nie miałem jeszcze sygnału od nikogo, że jest jakiś problem z aplikacją - że się zacina, że jest nieczytelna... Raczej wszyscy lokatorzy ją chwalą" - podsumowuje.

Krystyna Kościesza, członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Kopernika 14 w Ustce, również zwraca uwagę na zalety Strefy Klienta: „Jest bardzo przydatnym narzędziem w pracy członka Zarządu. Można tam znaleźć dużo informacji o wspólnocie. Najbardziej przydatne z nich to sprawy księgowe - faktury, salda lokatorów, rozliczenia itp. Nie potrzebuję tak często kontaktować się z administratorem, bo większość rzeczy mogę sprawdzić sama w aplikacji. To bardzo usprawnia przepływ informacji, zwłaszcza w momencie okresu urlopowego. Mieszkańcy jeszcze nie znają zbyt dobrze tego narzędzia komunikacji, ale na pewno by im się spodobało, ze względu na szeroki zakres informacji o mieszkaniu".

 

, Źródło artykułu: Solski Communications
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola