Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zadbaj o swoje podwórko!

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Fundacja Indygo zaprasza mieszkańców obszaru rewitalizacji do udziału w projektach partycypacyjnych. Realizowane zadania mają na celu: wsparcie inicjatyw obywatelskich, wywołanie wśród mieszkańców poczucia odpowiedzialności za dobra wspólne oraz motywowanie ich do dbałości o powstałe w trakcie zadań elementy. Zadanie nr 1 pn. „Rewitalizacyjny Oddział Kwiatowy” Jesteś mieszkańcem terenu rewitalizacji? Chciałbyś/chciałabyś zmienić swoje podwórko? Zgłoś się do nas – do końca 2021 roku zrobimy 14 ogródków społecznych! Jeden z nich może być właśnie w najbliższej Tobie okolicy. Nie wiesz nic o ogrodnictwie? To nie problem, zapewniamy warsztaty ogrodnicze oraz wsparcie konsultacyjne ogrodnika przez cały okres zadania. W ramach „Rewitalizacyjnych Oddziałów Kwiatowych” wspólnie z mieszkańcami będziemy tworzyć projekty podwórkowych ogródków oraz domki i hotele dla pszczół. Przeprowadzimy też rodzinne warsztaty powstawania i dekoracji donic, które staną w Waszym ogródku. A finał każdego kwartału zieleni będą stanowić Ogrodnicze Spotkania Podwórka Akcji podczas których, wraz z Wami – Mieszkańcami okolicy, będziemy sadzić wybrane w czasie projektowania rośliny. Zgłoszenia oraz informacje dodatkowe drogą mailową: ada.indygo@gmail.com Zadanie w ramach przedsięwzięcia „Mój jest ten kawałek ogródka” będącego częścią programu Instrument elastyczności realizowanego w ramach projekt pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zadanie nr 2 pn. „Rewitalizacyjny Oddział Podwórkowy” Mieszkasz na terenie rewitalizacji? Uważasz, że podwórko w Twojej najbliższej okolicy jest do odnowienia? Zgłoś się do nas – do końca 2021 roku zmienimy 8 przestrzeni na bardziej estetyczne i użyteczne! W ramach projektu wspólnie wykonamy projekt prac adaptacyjnych, zasadzimy wybraną zieleń wieloletnią, odświeżymy małą architekturę i stworzymy nową. Na uczestników zadania czekają również warsztaty, podczas których powstaną domki dla ptaków, kotów i nietoperzy oraz tunele dla jeży. Zgłoszenia oraz informacje dodatkowe drogą mailową: ada.indygo@gmail.com Zadanie w ramach przedsięwzięcia „Piękny jest ten świat” będącego częścią programu Instrument elastyczności realizowanego w ramach projekt pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74568
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola