Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory - ważne informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Państwowa Komisja Wyborcza przygotowała informację o terminach związanych z uprawnieniami osób z niepełnosprawnościami podczas wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października 2018. Termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego upływa 8 października 2018 (termin wydłużony w związku z art. 9 § 2 Kodeksu Wyborczego). Termin zgłoszenia zamiaru gŁosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu (tzw. druga tura), w przypadku niezgłoszenia zamiaru przed pierwszym głosowaniem, upływa 25 października 2018. Zgłoszenia dokonuje się w godzinach pracy delegatury Krajowego Biura Wyborczego obsługującego komisarza wyborczego. Druk zgłoszenia do pobrania (link). Termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa upływa 12 października 2018. Termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa w ponownym głosowaniu (tzw. druga tura), w przypadku niezłożenia wniosku przed pierwszym głosowaniem, upływa 26 października 2018. Wniosek należy złożyć w godzinach pracy urzędu gminy. Termin złożenia wójtowi oświadczenia o cofnięciu pełnomocnictwa upływa 19 października 2018. Oświadczenie należy złożyć w godzinach pracy urzędu gminy. Po upływie tego terminu oświadczenie takie można złożyć obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w dniu głosowania tj. 21 października 2018 od 7.00 do 21.00, pod warunkiem, że pełnomocnik jeszcze nie oddał głosu. Termin złożenia wniosku o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania, w tym w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami upływa 16 października 2018, a przed ponownym głosowaniem – 30 października 2018. Wniosek należy złożyć w godzinach pracy urzędu gminy. Informacje dla osób z niepełnosprawnościami dotyczące wyborów samorządowych w 2018. Uprawnienia wyborczyń i wyborców z niepełnosprawnościami (link) Informacje Państwowej Komisji Wyborczej dla wyborczyń i wyborców z niepełnosprawnościami (link) Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Słupsku (link) Pełna informacja Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca terminów (pdf, 83 KB)

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72668
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola