Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspomnienie z podróży z Herbertem

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
28 listopada br. w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się międzypokoleniowe spotkanie kulturalne pt. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”. W wydarzeniu udział wzięła młodzież tej szkoły oraz seniorki i seniorzy ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Program został przygotowany przez Sekcję Literacką Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach trwającego Roku Herbertowskiego. Podczas wykładu dr Marianna Borawska (opiekun naukowy sekcji literackiej SUTW i Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów) omówiła życie i twórczość znakomitego polskiego poety, dramaturga i eseisty. Wystąpienie dr Borawskiej było przeplatane materiałami filmowymi o przedwojennym i okupacyjnym Lwowie oraz o powojennych losach Herberta. W ramach wydarzenia osoby starsze recytowały wiersze autora „Pana Cogito”. Spotkanie było rewelacyjne! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy organizatorów i uczestników. fot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupskufot. Daniel Stawski ZSI w Słupsku 

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74746
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola