Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wernisaż wystawy SUPERBOHATERKI

Data publikacji: 2018-09-28, Data modyfikacji: 2018-09-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Większość z nas spotkało się z nierównym traktowaniem kobiet w miejscach pracy i środowiskach, w których bywamy. Niektóre nasze znajome, przyjaciółki, żony, matki, siostry stały się obiektem drwin i wystawiano je na pośmiewisko w związku z wykonywanym zawodem lub „męskim” hobby, któremu się poświęcają w wolnych chwilach.Superbohaterki ze Słupska i Ustki postanowiły pomóc kobietom w staraniach o równość płci i pokazać facetom, że babki też potrafią „nosić spodnie”, że doskonale realizują się w świecie „męskich” zawodów i pasji.Na wystawie SUPERBOHATERKI zaprezentowano portrety dziesięciu pań pełnych energii, potencjału i siły w walce o równość w rzeczywistości, która ciągle pełna jest nierówności i niesprawiedliwości. Bohaterki kampanii są swego rodzaju ikonami, przedstawicielkami grup kobiet doświadczających stygmatyzacji zarówno w wymiarze zawodowym, jak i życiowym. Nietrudno bowiem zauważyć, że niektóre zawody i role społeczne wykonywane przez kobiety stają się przyczyną obrażania, wyśmiewania, negowania. Autorem prac jest Michał Giedrojć – słupszczanin, artysta fotograf o niezwykłym dorobku artystycznym. Organizatorami wystawy są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku. Projekt SUPERBOHATERKI powstał w ramach Kampanii Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści [LINK]. Miejsce wystawy: Słupsk, plac przy ratuszu miejskim od strony ul. Deotymy. Wystawa można zwiedzać od 4 października do 5 listopada 2018.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72907
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola