Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W mieście mamy nowe mieszkanie chronione

Data publikacji: 2019-02-12, Data modyfikacji: 2019-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony poniedziałek przy ul. Niedziałkowskiego 3 w Słupsku w samo południe, zgodnie z przyjętym zwyczajem odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Słupska. Miejsce spotkania z mediami nie było przypadkowe, to właśnie pod tym adresem znajduje się nowa realizacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – mieszkanie chronione dla kobiet potrzebujących wsparcia.W 2018 r. na potrzeby realizacji projektu Miasto Słupsk przekazało do remontu czteropokojowe mieszkanie (127 m², pustostan). Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku z budżetu państwa pozyskał dotację z Programu Za życiem, na utworzenie i wyposażenie mieszkania chronionego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 231 395, 61 zł, z czego dotacja pokryła połowę wydatków, t.j. 115 697,00 zł. W ramach podjętych działań wyremontowano lokal (m.in. wymiana instalacji wewnętrznych, stolarki okiennej, drzwiowej, zmiana sposobu ogrzewania, kompletne wyposażenie. Mieszkanie chronione treningowe przeznaczone jest dla kobiet niepełnosprawnych: po kryzysach psychicznych, z niepełnosprawnością intelektualną lub epilepsją. W uzasadnionych przypadkach w lokalu będą mogli przebywać także mężczyźni, jeśli będą członkami najbliższej rodzin kobiety niepełnosprawnej (mąż, syn, partner). Układ mieszkania pozwala na prowadzenie trzech niezależnych gospodarstw domowych, w całym mieszkaniu może jednocześnie zamieszkiwać do 7 osób. Mieszkańcy, w komfortowych warunkach, pod okiem specjalistów (pracownik socjalny, psycholog, psychiatra) będą dochodzić do równowagi psychicznej, będą nabywać lub doskonalić umiejętności i kompetencje społeczne, m.in. poprzez udział w treningach budżetowych, warsztatach kulinarnych i innych dostosowanych do oczekiwań mieszkańców. Miesięczny koszt pobytu będzie ustalany indywidualnie dla każdej z osób i uzależniony będzie od posiadanego dochodu, najuboższy nie będą ponosić kosztów zamieszkania. Planujemy, że pobyt w mieszkaniu będzie trwał od kilku do kilkunastu miesięcy.  

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=76831
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola