Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"W drodze do wolności" - relacja

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
16 listopada w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbył się koncert „W drodze do wolności” zorganizowany przez Fundację „Radius” we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W koncercie uczestniczyło około 120 osób, w tym mieszkanki i mieszkańcy Słupska, Ustki i Bytowa.  Wśród artystów pojawili się m. in. Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”, Patrycja Baczyńska, trio wokalne w składzie Piotr Staszewski, Grzegorz Chwieduk i Andrzej Strzykowski, chór parafialny „Epifania” z Wrześcia, uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku i Szkoły Podstawowej w Słonowicach, słupska poetka Teresa Alina Ławecka oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Polskiego Związku Niewidomych. Podczas trwającego dwie i pół godziny koncertu można było usłyszeć popularne pieśni legionowe (tj. „Pierwsza Kadrowa”, „My Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”), znane piosenki partyzanckie i powstańcze („Jesienny deszcz”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla”), a także tak zwane piosenki antysystemowe śpiewane przez Polki i Polaków w PRL-u („Przeżyj to sam”, „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”). Wydarzenie wpisujące się w obchody roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się dzięki współpracy przedstawicielek i przedstawicieli Fundacji „Radius”, pracownic i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku oraz słupskich władz. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Muzeum Historii Powszechnej w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Pełną fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Warsztatu Terapii Zajęciowej PZN (link). Fot. WTZ PZNFot. WTZ PZN 

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74419
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola