Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VIII Kongresu Regionów startuje już 19 czerwca i potrwa dwa dni

Data publikacji: 2017-06-19, Data modyfikacji: 2017-06-19
A A AWydrukDrukuj  
 
VIII Kongresu Regionów startuje już 19 czerwca i potrwa dwa dni

Światowej sławy eksperci oraz największe nazwiska w polskim samorządzie przyjadą 19 i 20 czerwca do Wrocławia, by wziąć udział w VIII Kongresie Regionów.

Samorząd 2.0 – Pożądane innowacje” to temat tegorocznego Kongresu. Innowacje, dzięki którym możliwa będzie poprawa życia mieszkańców, podzielone zostały na pięć obszarów: finansowania działalności jednostek samorządowych, technologii, inwestycji, zarządzania i spraw społecznych.

Podczas Kongresu odbędzie się też specjalna sesja o innowacjach w komunikacji społecznej. Jarosław Kuźniar, jedna z najbardziej popularnych postaci w polskim Internecie, opowie, jak zdobywać przewagę nad konkurentami, skutecznie komunikując się z mieszkańcami i turystami poprzez media społecznościowe. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą by ich koncepcje miały szanse przebić się do mieszkańców i wygrać ich akceptację. 

Obecność na tegorocznym Kongresie Regionów będzie okazją do spotkania trzech rozpoznawalnych na świecie innowatorów:

Carl Friedrich Eckhardt - szef think tanku Urban Mobility, który bada najnowsze rozwiązania w zakresie mobilności i ekonomii współdzielenia (Shared Economy). Eckhardt pokaże z jakich aplikacji i technologii korzystają mieszkańcy podążający za tymi trendami oraz jak miasta mogą reagować na te zjawiska z korzyścią dla siebie.

Lorenz Dexler – współautor projektu jednego z najsłynniejszych na świecie parków miejskich: Superkilen 
w Kopenhadze, projektu przestrzeni publicznej, który jednocześnie łączy przestrzenie etnicznej tożsamości różnych grup mieszkańców. Dexler opowie podczas sesji plenarnej, jak w nowoczesny proces projektowania miast włącza się ich mieszkańców.

Gil Panelosa - pionier miejskiej rewolucji w mobilności i zagospodarowaniu przestrzeni. Jako pierwszy na świecie przekształcił duże miasto (Bogotę w Kolumbii) tak, by ograniczyć w nim dominację samochodu i dać pierwszeństwo mieszkańcom, przez co przyczynił się znacząco do poprawy warunków życia, w tym bezpieczeństwa. 

Poza gośćmi specjalnymi w VIII Kongresie Regionów udział weźmie blisko 140 panelistów, w tym ponad 30 prezydentów miast, na czele z gospodarzem 
Rafałem Dutkiewiczem z Wrocławia, Jackiem Karnowskim z Sopotu, Tadeuszem Ferencem z Rzeszowa, Wadimem Tyszkiewiczem z Nowej Soli, Romanem Szełemejem z Wałbrzycha i Robertem Biedroniem ze Słupska. 

Swoją obecność potwierdzili również marszałkowie województw, w tym 
Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, oraz współgospodarz, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola