Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga! Jesienna deratyzacja!

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Deratyzacja jest obowiązkiem! Przypominamy o konieczności jej przeprowadzenia! Nie wiesz jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy sposób przeprowadzenia deratyzacji na terenie miasta: Deratyzacji podlegają nieruchomości: o zabudowie usługowej sportu i rekreacji obiektów produkcyjnych, składów i magazynów o zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej lub jednorodzinnej obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2.000 m2 o zabudowie zagrodowej w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych infrastruktury technicznej terenów ogrodów działkowych. Deratyzację należy przeprowadzić: w terminie od 15 marca do 15 kwietnia- deratyzacja wiosenna, w terminie od 15 października do 15 listopada- deratyzacja jesienna, niezwłocznie w przypadku pojawienia się gryzoni. Deratyzacja może zostać przeprowadzona przy pomocy specjalistycznego zakładu deratyzacyjnego lub we własnym zakresie. Prawidłowe przeprowadzenie deratyzacji i zapobieżenie negatywnym skutkom deratyzacji wymaga w szczególności: trzymania w zamknięciu zwierząt domowych w czasie akcji odszczurzania, pouczenia dzieci o skutkach zatrucia, otoczenia dzieci nadzorem i nie pozostawiania ich bez opieki w czasie odszczurzania, zebrania i usunięcia trutek i martwych gryzoni niezwłocznie po okresie wyłożenia trutek. Nieprzeprowadzenie deratyzacji stanowi zgodnie z art. 10 ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 ze zm.) w zw. z art. 24 ustawy z dnia 20 maja 1971 roku Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2018 r. poz. 618 ze zm.) wykroczenie zagrożone karą grzywny w wysokości od 20 do 5.000 zł. Potwierdzeniem wywiązania się z obowiązku deratyzacji, podczas ewentualnej kontroli Straży Miejskiej w Słupsku, jest paragon za zakup trutki na szczury lub rachunek za przeprowadzenie deratyzacji przez specjalistyczną firmę. Dlaczego to obowiązek? Wynika to z § 22 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Słupska ustalonego uchwałą Nr LII/717/18 Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 30 maja 2018 roku. Regulamin ogłoszony został w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego 28 czerwca 2018 roku pod pozycją 2592.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73210
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola