Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ulica Kowalska znowu otwarta

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Od czwartku 1 listopada br. otwarta zostanie dla ruchu pojazdów samochodowych ulica Kowalska w Słupsku. Na ulicę Grodzką i Kowalską powrócą autobusy komunikacji miejskiej. Prace remontowe rozpoczęły się 11 września br. W ramach przebudowy zmodernizowano kanalizację deszczową i podziemne sieci telekomunikacyjne, przebudowano miejsca postojowe zgodnie z nowymi normami, powstała ścieżka rowerowa łącząca ulicę Mostnika z bulwarami, położono nową nawierzchnię jezdni, wymieniono chodniki po obu stronach ulicy na wysokości bulwarów nadrzecznych oraz po północnej stronie ulicy (przy obiektach handlowych). W pierwszych dniach listopada kontynuowane będą prace przy chodniku wzdłuż budynku mieszkalnego Kowalska 2. Prace te nie będą kolidowały z ruchem ulicznym. Następnie wykonawca przystąpi do przebudowy ulicy Mostnika na odcinku od Starego Rynku do ulicy Łukasiewicza. O utrudnieniach związanych z przebudową tej ulicy będziemy informowali po ustaleniu terminu rozpoczęcia prac. W związku z otwarciem dla ruchu kołowego ulicy Kowalskiej i przywróceniem komunikacji miejskiej ponownie uruchomione zostaną przystanki autobusowe na ul. Grodzkiej. Ulice Szarych Szeregów i Partyzantów nadal pozostają drogami jednokierunkowymi.   Projekt „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73766
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola