Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Uczniowie dla Niepodległej"

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
25 października br. na Hali „GRYFIA” społeczność szkół podstawowych wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Słupsku zorganizowała uroczystość „Uczniowie dla Niepodległej” z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości Uroczystość rozpoczęła się od poloneza wykonanego przez 100 uczniów. Kolejnym punktem spotkania były występy muzyczne uczniów, którzy zaśpiewali pieśni patriotyczne oraz recytacja wiersza Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu Pani Barbary Kujat, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 11. Na zakończenie uroczystości uczniowie zaśpiewali hymn Polski, a następnie ułożyli flagę z biało czerwonych kart. Projekt młodzieży dostarczył bardzo wielu wzruszeń i z pewnością jest pięknym dowodem na to, jak ważnym elementem edukacji jest edukacja obywatelska. W uroczystości wzięła udział Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Zastępczyni Prezydenta Miasta Słupska, która z rąk uczniów otrzymała biało-czerwony bukiet kwiatów oraz Pani Anna Sadlak, Dyrektorka Wydziału Edukacji.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73621
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola