Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słupski Budżet Obywatelski 2020

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Drogie mieszkanki i mieszkańcy Słupska,prace nad koleją edycją budżetu obywatelskiego wkraczają w decydującą fazę. Zespół ds. Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, powołany Zarządzeniem Prezydenta Miasta Słupska Nr 1305/DKS/2018 z dnia 24 grudnia 2018 roku, będzie spotykał się w styczniu br. celem przygotowania procedury przeprowadzenia siódmej edycji budżetu. Oprócz tego, spotkania Zespołu będą miały miejsce we wszystkich kluczowych momentach, np. przed rozpoczęciem głosowania czy przed ogłoszeniem wyników – szczegóły określi Regulamin. Zgodnie z przedmiotowym Zarządzeniem Zespół odpowiedzialny jest za opracowanie Regulaminu Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, formularzy potrzebnych do zgłoszenia zadań, kart do głosowania oraz kart analizy, które stanowią narzędzie do oceny merytorycznej wniosku dokonywanej przez właściwie merytorycznie wydziały Urzędu Miejskiego w Słupsku lub jednostki organizacyjne Miasta Słupska,a także pozostałych dokumentów niezbędnych do realizacji budżetu. Oprócz tego, Zespół naniesie zmiany, jakie wprowadziła Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Nowe przepisy określają m.in. jaka minimalna pula środków powinna zostać przeznaczona na budżet obywatelski, precyzyjnie wskazują na dokumentację, jaka w trakcie realizacji procedury powinna zostać uwzględniona oraz wiele innych. Szczegółowe zadania zostały określone tutaj – Zarządzenie (kliknij aby pobrać). Zachęcamy do śledzenia naszej strony, na bieżąco będziemy informować o terminach konsultacji społecznych dokumentów wypracowanych przez Zespół, harmonogramu kolejnych wydarzeń, m.in. od kiedy będzie można zgłaszać projekty, kiedy odbędzie się głosowanie oraz termin ogłoszenia wyników.  

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=75668
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola