Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozmawiamy o projekcie podwórka na ul. Piekiełko

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 9 października w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta w sprawie zagospodarowania podwórka przy ul. Piekiełko – Zamenhofa 5. Mieszkańcy zgłosili swoje propozycje zmian w projekcie. Na spotkaniu zjawili się głównie mieszkańcy domów sąsiadujących z podwórkiem. Projekt i wszystkie zaproponowane w nim rozwiązania zostały szczegółowo omówione przez autorów projektu – biuro projektowego Solid Studio ze Słupska. Podwórko znajduje się w samym centrum miasta i sąsiaduje bezpośrednio z siedzibą Teatru Lalki „Tęcza”. Na dzień dzisiejszy jest to miejsce zaniedbane, wykorzystywane głównie jako dziki parking i składowisko odpadów. Założeniem projektu jest otwarcie przestrzeni podwórka i płynne wkomponowanie jej w ulicę Piekiełko. Zaproponowano wprowadzenie ławek, małej sceny, przestrzeni dla gier podwórkowych i elementu nawiązującego do teatru – interaktywnej marionetki. Ponadto przeniesienie istniejących śmietników, likwidację rampy i przebudowę wjazdu z ulicy Bema. Istniejąca zieleń zostanie uporządkowana, pojawią się nowe atrakcyjne nasadzenia. Projekt przewiduje również stworzenie 14 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Mieszkańcy zaproponowali zmniejszenie liczby ławek i takie ich ustawienie, by wraz z zaplanowaną zielenią nie tworzyły odosobnionych zakątków. Ponadto wnioskowali o zapewnienie kilkumetrowego trawnika umożliwiającego spacer z psem. Bardzo istotnym elementem dla wszystkich obecnych była kwestia oświetlenia terenu i objęcia podwórka monitoringiem. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje i uwagi do projektu do 18 października. W poniedziałek 15.10 od 15.00 do16.30 kolejny dyżur konsultacyjny w Wydziale Inwestycji UM. Zapraszamy do zgłaszania swoich opinii. Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowanie podwórka przy ul. Piekiełko – Zamenhofa w Słupsku odbywają się w ramach projektu „Opracowanie modelu rewitalizacji społecznej, gospodarczej, przestrzennej i środowiskowej obszarów śródmiejskich na przykładzie Miasta Słupska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73315
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola