Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Przebudowa i wyposażenie Izby Regionalnej w Motarzynie"- umowa o dofinansowanie podpisana

Data publikacji: 2019-01-18, Data modyfikacji: 2019-01-18
A A AWydrukDrukuj  
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Dnia 1 października 2018r. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn.: „Przebudowa i wyposażenie Izby Regionalnej w Motarzynie” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem projektu jest zachowanie dziedzictwa lokalnego dla przyszłych pokoleń, poprawa jakości życia i zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej oraz wzrost integracji międzypokoleniowej i wzmocnienie kapitału społecznego Gminy Dębnica Kaszubska poprzez przebudowę i wyposażenie Izby Regionalnej w Motarzynie. Przedmiotem projektu jest przebudowa i wyposażenie Izby Regionalnej w Motarzynie. Jest to odpowiedź na zdiagnozowane problemy i potrzeby społeczności lokalnej. Będzie to ogólnodostępna, niekomercyjna infrastruktura dziedzictwa lokalnego prowadzona przez społeczność gminną. Izba Regionalna będzie dostosowana do funkcji, do której została przeznaczona poprzez przebudowę i wyposażenie w odpowiedni sprzęt wystawienniczy i informacyjno- komunikacyjny. Zamierzenie inwestycyjne polegać będzie na wprowadzeniu zmian głównie wewnątrz budynku mających na celu dostosowanie pomieszczeń budynku do pełnienia funkcji Izby Regionalnej poprzez przebudowę dwóch pomieszczeń w celu utworzenia w nich sali dydaktycznej i muzealnej oraz węzła sanitarnego. Roboty zewnętrzne obejmować będą remont schodów zewnętrznych. Dodatkowo zaplanowano doposażenie świetlicy w niezbędny sprzęt wystawienniczy m.in.: gabloty, szafy zamykane, witryny, krzesła, biurka itp.; w narzędzia informacyjno- komunikacyjne (laptop, tablica interaktywna i projektor) oraz elementy promocyjno- edukacyjne tj. tablice edukacyjne i szyldy. Ponadto projekt zakłada zaangażowanie społeczności lokalnej w realizację projektu poprzez wykonanie prac społecznych przez mieszkańców. Łączna wartość projektu 161 156,80 zł, w tym dofinansowanie 160 000,00 zł, wkład własny 6 156,80 zł (wkładem własnym będzie zaangażowanie i praca lokalnej społeczności). Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.   Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich   Odwiedź portal KSOW – www.ksow.pl

Pełna treść wiadomości na: debnicakaszubska.eu/?p=8968
debnicakaszubska.eu, Źródło artykułu: debnicakaszubska.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola