Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prostujemy krzywdzące wiadomości nt. spółki "Wodociągi Słupsk"!

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
We wczorajszych (11 grudnia) serwisach niektórych rozgłośni radiowych, a także na stronach internetowych, można było zapoznać się z podsumowaniem działalności Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w zakresie kontroli cen za wodę i ścieki na terenie różnych samorządów. Problem w tym, że do wiadomości wkradła się informacja nieścisła, w 100 procentach krzywdząca „Wodociągi Słupsk”! Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informowało m.in. o zawyżaniu cen za usługi przez niektóre przedsiębiorstwa, w tym z Kołobrzegu i… ze Słupska. Jednak w Słupsku siedzibę ma nie jedno przedsiębiorstwo wodociągowe i Wodom Polskim wcale nie chodziło o „Wodociągi Słupsk” sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Elizy Orzeszkowej 1, a inną firmą, która zapewnia usługi w powiecie słupskim na terenie innych samorządów niż „Wodociągi Słupsk”. Przypomnijmy, że „Wodociągi Słupsk” odpowiadają za zbiorowe dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w Mieście Słupsku oraz Gminie Kobylnica oraz za zbiorowe odprowadzanie ścieków w Gminie Słupsk. Taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla Miasta Słupska na okres 11 czerwca 2018 – 10 czerwca 2021 r. zostały zatwierdzone decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku – Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 21 maja 2018 roku. Przez pierwsze dwa lata ceny w Słupsku nie zmieniają się w porównaniu do okresu 1 lipca 2017 – 10 czerwca 2018. W ostatnim roku obowiązywania trzyletniej taryfy cena brutto za wodę i ścieki wzrośnie o 50 groszy (6,67%). Przez pierwsze dwa lata obowiązywania taryfy ceny wody i ścieków nie wzrosną także w Gminie Kobylnica, a ścieków – w Gminie Słupsk. Poniżej można zapoznać się z decyzjami Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku – Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz taryfy dla: – Miasta Słupska (link), – Gminy Kobylnica  (link) , – Gminy Słupsk (link).  

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=75075
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola