Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt edukacyjny "Młody Słupsk kisi z Biedroniem" (spot )

 
Projekt edukacyjny "Młody Słupsk kisi z Biedroniem" - otwarte warsztaty kiszenia warzyw i owoców z udziałem słupskiej młodzieży i prezydenta Słupska, realizowany w przestrzeni publicznej. Inicjatorem tego oryginalnego przedsięwzięcia jest uczniowska grupa kulinarna „Kisiciele” z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, prowadzona przez Marcina Kisielewskiego, nauczyciela fizyki i informatyki. Młodzi słupszczanie pasjonują się kiszeniem warzyw i owoców, popularyzują wiedzę dotyczącą procesu fermentacji oraz kultywują bardzo długą w Polsce tradycję kiszenia. Uczniowie swoimi działaniami i inicjatywami zainspirowali prezydenta Słupska Roberta Biedronia – tak narodziła się wspólna koncepcja warsztatów kiszenia warzyw i owoców, mająca za zadanie integrować i aktywizować młodzież poprzez uczestnictwo w oryginalnych i nietypowych wydarzeniach edukacyjnych, z korzyścią dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Projekt „Młody Słupsk kisi z Biedroniem” ujrzy światło dzienne 24 kwietnia w słupskim Centrum Handlowym Jantar. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. W imprezie planowo weźmie udział od 100 do150 uczniów z powiatu słupskiego, którzy wspólnie z Robertem Biedroniem przygotują różnorodne kiszonki oraz potrawy z kiszonych warzyw i owoców. W programie eventu przewidziana jest też część artystyczna – występy uczniów ZSI w Słupsku. Głównym celem warsztatów jest promocja zdrowego odżywiania, edukacja żywieniowa wśród młodzieży i popularyzacja wiedzy dotyczącej procesów fermentacji. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku i Centrum Handlowe Jantar.

 


Projekt kulinarny "Młody Słupsk kisi z Biedroniem"
 
Data pliku video: 2018-04-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola