Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program czyste powietrze

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
  Ruszył nabór wniosków w Programie Czyste Powietrze Od 19 września 2018 r. mieszkańcy województwa pomorskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach Programu Czyste Powietrze. Program Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych(do dwóch lokali mieszkalnych) na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Program skierowany jest również dla osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.   Maksymalna kwota dotacji Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki . Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7tys. zł   Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: -wymianę starych źródeł ciepła(pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu -docieplenie przegród budynku -wymianę stolarki okiennej i drzwiowej -montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i cwu -instalację odnawialnych źródeł energii(kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) -montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Terminy /Nabór -realizacja programu: lata 2018-2029 -podpisywanie umów do: 31.12.2027 r. -zakończenie wszystkich prac objętych umową do: 30.06.2029 r. Nabór prowadzony w trybie ciągłym   Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się do programu jest: -dla budynków istniejących: wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu -dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu.   Nabór wniosków prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku . Więcej informacji można uzyskać  : -w WFOŚiGW w Gdańsku Rybaki Górne 8 80-861 Gdańsk tel (58)743-18-00 e-mail : fundusz@wfos.gdansk.pl osoba do kontaktu odnośnie programu Czyste Powietrze Pan Michał Leszczyński tel : (58) 743-18-82   email: michal.leszczynski@wfos.gdansk.pl   -na stronie internetowej:    www.wfos.gdansk.pl pod zakładką: https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-czyste-powietrze -w Urzędzie Gminy Damnica pokój nr. 16 Pani Sabina Szcześniak tel : 59 844 44 49            

Pełna treść wiadomości na: damnica.pl/?p=16966
damnica.pl, Źródło artykułu: damnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola