Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Profilaktyka onkologiczna - video mapping w Słupsku!

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
28 września 2018 na placu Zwycięstwa w Słupsku o 21.00 odbędzie się  multimedialne przedstawienie, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji, łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk. Video mapping wyświetlony zostanie na głównej elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Słupsku i jest ostatnim z ośmiu zaplanowanych w tym roku spektakli będącym częścią akcji pn. „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”.Celem spektaklu jest zwiększenie udziału mieszkańców województwa pomorskiego w programach zdrowotnych dotyczących chorób nowotworowych stanowiących istotną barierę  w utrzymaniu  i  wydłużaniu  aktywności  zawodowej. Tylko niecałe 30% procent mieszkanek województwa pomorskiego zgłasza się na profilaktyczne badania cytologiczne. W powiecie słupskim te statystyki są jeszcze gorsze i wynoszą niewiele ponad 18%. Edukacyjny video mapping to niestandardowe rozwiązanie promocyjne, ale wierzymy, że właśnie takie innowacyjne podejście pomoże zwrócić uwagę na ten problem – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność z powodu tego nowotworu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej.  Zaplanowana na piątek akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem przedsięwzięcia jest  COPERNICUS PL Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy na wyjątkowe multimedialne widowisko.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72833
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola