Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomóż ratować życie - oddaj krew

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Już w czwartek 30 sierpnia nadarzy się kolejna szansa na udział w ratowaniu życia i zdrowia – wystarczy przyjść pod budynek ratusza i w krwiobusie oddać krew! Rejestracja odbywać się będzie od 10.00 do 13.00 w Mobilnym Centrum Krwiodawstwa Regio­nal­nego Centrum Kr­wio­daw­stwa i Kr­wio­lecz­nic­twa (krwiobusie), który będzie stał przed ratuszem przy pl. Zwycięstwa 3. Dawcą lub dawczynią krwi może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL oraz podać adres zamieszkania. Poniżej niektóre kryteria dopuszczenia dawczyń i dawców do oddawania krwi lub jej składników: wiek od 18 do 65 roku życia i waga co najmniej 50 kg; w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywanie tatuażu, przekucia uszu lub innych części ciała; w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonanie badań i zabiegów endoskopowych; w ciągu 6 miesięcy brak leczenia krwią i jej składnikami. Nie można oddawać krwi przez okres: 6 miesięcy po zabiegach chirurgicznych; 2 tygodni po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38°C od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia; 2 tygodni po zakończeniu leczenia antybiotykami; 7 dni po usunięciu zęba; w trakcie miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu; 6 miesięcy po porodzie i zakończeniu karmienia piersią; 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego. Krwi ani osocza nie mogą oddawać osoby, które przebyły wirusowe zapalenie wątroby (tzw. żółtaczkę zakaźną), chore na AIDS i zakażone wirusem HIV.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=71992
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola