Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Polska Nieśmiertelna - rekonstrukcja historyczna na placu Zwycięstwa!

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Polska Nieśmiertelna…Jedyna taka rekonstrukcja. Plac Zwycięstwa  11.11.2018 o 15.30 11 listopada 2018 z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Miasto Słupsk zaprasza na plenerowe widowisko historyczne, które odbędzie się na placu Zwycięstwa przed ratuszem około 15.30, tuż po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Widowisko będzie utrzymane w duchu onirycznej opowieści przeprowadzającej widza przez ostatnie dni Pierwszej Rzeczpospolitej, aż do jej upadku. Punktem wyjścia będzie sytuacja w Polsce w przededniu uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Kolejne sceny nawiązywać będą do powstań narodowowyzwoleńczych oraz wybitnych postaci okresu, a także wydarzeń, które miały istotny wpływ na przyszłość współczesnej Polski. Przedstawiona zostanie także sytuacja XX wieku z położeniem nacisku nacisku na działania militarne szczególnie podczas I Wojny Światowej. W wydarzeniu weźmie udział około 100 osób, pojawią się rekonstruktorzy w strojach z epoki (w tym również takie, które nieodłącznie wiązane są z odzyskaniem niepodległości np. Józef Piłsudski czy Ignacy Paderewski), konie, uzbrojenie (w tym działa pierwszowojenne), pirotechnika przygotowana przez profesjonalną i licencjonowaną firmę. Całość wydarzenia zilustrowana zostanie muzyką stworzoną specjalnie na słupskie obchody dnia niepodległości,a na zakończenie przygotowany został pokaz sztucznych ogni.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73963
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola