Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PODZIĘKOWALI KSIĘŻOM ZA POSŁUGĘ

Data publikacji: 2018-08-19, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Mieszkańcy Gminy Damnica dziękowali za pracę duszpasterską księżom, którzy kończą swoją posługę w parafii św. Józefa w Zagórzycy.  Ksiądz proboszcz Henryk Jereczek oraz ksiądz rezydent Wiesław Rakowski kończą swoją posługę duszpasterską na terenie Gminy Damnica. W niedzielę, 19 sierpnia podczas porannej Mszy Św. mieszkańcy gminy dziękowali księżom za ich oddaną pracę. Przedstawiciele różnych środowisk złożyli życzenia oraz wręczali drobne upominki i bukiety kwiatów. – Zdecydowanie łatwiej jest witać, niż żegnać. Dziękujemy za tę wieloletnią posługę, otwartość, wszelką pomoc i oddanie dla naszej społeczności – mówił Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica. Ksiądz kanonik Henryk Jereczek podkreślił w swojej przemowie, że przez minione 15 lat posługi udało się wiele dobrego zrealizować w damnickiej wspólnocie. – Jestem Wam wdzięczny za ofiarność, pomoc, którą na co dzień nieśliście. Dziś pora ruszyć w dalszą drogę – mówił nieco wzruszony ks. Henryk Jereczek. Przypomnijmy, że 2014 roku księdzu proboszczowi lokalny samorząd przyznał tytuł „Zasłużony dla Gminy Damnica” za zasługi dla mieszkańców. Parafia w Zagórzycy obejmuje kościoły filialne  Matki Boskiej Częstochowskiej – Damnica, Św. Stanisława Kostki – Domaradz  ( miejscowości: Bięcino, Budy, Damnica, Dębniczka, Domaradz, Karżniczka, Mianowice, Mrówczyno, Paprzyce, Sąborze, Stara Dąbrowa, Wielogłowy, Zagórzyczki).  

Pełna treść wiadomości na: damnica.pl/?p=16623
damnica.pl, Źródło artykułu: damnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola