Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem"

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zapraszają seniorki i seniorów na wydarzenie pt. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”. Wydarzenie odbędzie się 28 listopada o 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem” – to oryginalny i interesujący wykład połączony z montażem multimedialnym oraz prezentacją wierszy Herberta. Program jest przygotowany przez Sekcję Literacką Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach trwającego Roku Herbertowskiego. Podczas wykładu dr Marianna Borawska (opiekun naukowy sekcji literackiej SUTW  i Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów) omówi życie i twórczość znakomitego polskiego poety, dramaturga i eseisty. Wystąpienie dr Borawskiej będzie przeplatane materiałami filmowymi o przedwojennym i okupacyjnym Lwowie (w mieście poeta spędził dzieciństwo i wczesną młodość) oraz o powojennych losach Herberta. W ramach wydarzenia osoby starsze będą też recytować wiersze autora „Pana Cogito”. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74351
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola