Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Opracowanie koncepcji funkcjonalno - finansowej zadania: "Rewitalizacja obszaru Śródmieścia Miasta Słupska"

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Miasto Słupsk w dniu 4 marca 2014 roku przystąpiło do realizacji projektu pn. „Opracowanie koncepcji funkcjonalno – finansowej zadania: „Rewitalizacja obszaru Śródmieścia Miasta Słupska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013., Osi priorytetowej 10 Pomoc techniczna, Działania 10.2 Informacja, komunikacja i przygotowanie projektu, poddziałania 10.2.2 Przygotowanie projektów, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu prowadzone będą spotkania, wywiady i badania ankietowe wśród mieszkańców i podmiotów społeczno-gospodarczych z terenu miasta oraz obszaru wskazanego do rewitalizacji, obejmującego następujące ulice: Deotymy, Plac Zwycięstwa, Władysława Jagiełły, Jana Pawła II, Zamkowa, Prosta, Płowiecka, Tadeusza Sygietyńskiego, Ogrodowa, Długa, Polna, Stefana Jaracza, Witolda Lutosławskiego, Juliusza Słowackiego, a następnie na podstawie przeprowadzonych badań opracowana zostanie koncepcja funkcjonalno-finansowa, która zidentyfikuje m. in. najważniejsze problemy obszaru wskazanego do rewitalizacji oraz wspólnie wypracowane z mieszkańcami i partnerami rozwiązania funkcjonalne o charakterze przestrzennym, środowiskowym, instytucjonalnym, społecznym i gospodarczym. W koncepcji funkcjonalno-finasowej wskazany został zakres działań niezbędnych dla poprawy jakości życia mieszkańców, stanu środowiska naturalnego i kulturowego, przywrócenia ładu przestrzennego oraz ożywienia gospodarczego i odbudowy więzi społecznych na terenie zdegradowanym. Opracowana koncepcja funkcjonalno – finansowa stanowić będzie bazę i wytyczne do dokonania dalszych czynności niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, o którego dofinansowanie ze środków unijnych Miasto planuje się ubiegać. Okres realizacji: 2014 – 2015 Całkowita wartość projektu: 96 546,40 zł Wydatki kwalifikowane: 88 200,85 zł Dofinansowanie EFRR (75%): 66 150,64 zł

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72402
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola