Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olimpiada, płatny staż w UE - Gwiezdny Krąg startuje po raz 14!

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”. Tegoroczna Olimpiada odbywa się pod hasłem „Unia Europejska po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”. Olimpiada skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w całym kraju, a jej celem jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach, a także historii integracji europejskiej. Nagrodą główną w tegorocznej edycji Olimpiady jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie Janusza Lewandowskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Natomiast cała finałowa 10 na zaproszenie patronów honorowych odbędzie wizytę studyjną w Brukseli, by „od kuchni” zobaczyć, jak funkcjonują instytucje Unii Europejskiej. By móc wziąć udział w tegorocznej Olimpiadzie, zainteresowane szkoły proszone są o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl najpóźniej do 20 października 2018 do 16.00.  Harmonogram Olimpiady: – do 20 października 2018 – przyjmowanie zgłoszeń od szkół na adres kontakt@gwiezdnyslupsk.pl,– 30 października 2018, o 10.00 – I etap Olimpiady, – 5 listopada 2018 – publikacja wyników I etapu Olimpiady, – 12 listopada 2018 – publikacja centrów egzaminacyjnych, – 15 listopada 2018 o 12.00 – II etap Olimpiady, – 20 listopada 2018 – wyniki II etapu Olimpiady, – 6 grudnia 2018 – finał Olimpiady, – 7 grudnia 2018 roku, o 11.00 – Gala Ogłoszenia Wyników Olimpiady. Patronat Honorowy nad Olimpiadą objęli Posłowie do Parlamentu Europejskiego: – Jerzy Buzek, – Ryszard Czarnecki, – Krzysztof Hetman, – Danuta Jazłowiecka, – Jarosław Kalinowski, – Ryszard Legutko, – Janusz Lewandowski, – Krystyna Łybacka, – Róża Thun. Komitet Organizacyjny ma siedzibę w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk, ul. Partyzantów 31A, 76 – 200 Słupsk, tel. 794 725 448, mail. kontakt@gwiezdnykrag.pl Więcej informacji o Olimpiadzie na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/ lub https://www.facebook.com/gwiezdnykrag/ oraz w materiałach do pobrania:Regulamin Gwiezdny KrągZałącznik 1 – formularz zgłoszeniowyZałącznik 2 – zagadnienia

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72736
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola