Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Edukacja Równościowa Wyzwania-Potrzeby-Możliwości"

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Instytut Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku, Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej w Gdyni, Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Miasto Słupsk zapraszają na III Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Metodyczną pt. Edukacja Równościowa Wyzwania-Potrzeby-Możliwości, która odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Westerplatte 64. Edukacja równościowa to interdyscyplinarny, ważny problem społeczny, rodzący pilną potrzebę pogłębionych debat, refleksji i analiz. Konieczność szukania rozwiązań, docierania do istoty zjawisk związanych z polityka równościową i antydyskryminacyjną, to również pilne zadanie dla przedstawicielek i przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, których głosu nie może zabraknąć w toczących się debatach publicznych. W kontekście istotnych zjawisk społecznych w Polsce i na świecie, pojawiania się nowych problemów o wymiarze lokalnym, ale i międzynarodowym, powinniśmy wspólnie podjąć wyzwanie tworzenia forum wymiany poglądów i doświadczeń, poszukiwania konstruktywnych rozwiązań, skierowanych na przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji. Podczas tegorocznej edycji konferencji organizatorzy proponują do rozważania m.in zagadnienia z zakresu: – dyskryminacji, wykluczenia, stereotypów, etykietyzowania, mowy nienawiści; – mechanizmów dyskryminacji w przestrzeni publicznej; – języka równościowego w szkole; – edukacji równościowej w szkole; – filmu w edukacji jako narzędzia działań równościowych; – możliwości przeciwdziałania nierównościom i dyskryminacji; – rola edukacji równościowej w budowaniu społeczeństwa demokratyczno-edukacyjnego; – prawa seksualne i reprodukcyjne; – humanitaryzm międzyludzki i międzygatunkowy; – distability studies w Polsce i na świecie; – posthumanistyczne i transhumanistyczne wizje równouprawnienia; – miejsce i przestrzenie Innego; – uchodźstwo i migracja; – prawa pacjenta i inne. Wskazane zagadnienia są przykładowymi obszarami tematycznymi. Ostateczny zestaw zagadnień uzależniony jest od napływających zgłoszeń. Konferencja skierowana jest do osób zajmujących się teorią i praktyką z obszaru pedagogiki, filozofii, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, pracy socjalnej, ekonomii, prawa, medycyny, a także przedstawicielek i przedstawicieli instytucji kultury i sztuki, instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka, edukatorki i edukatorów antydyskryminacyjnych, kadrę zarządzającą oświatą oraz wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji. Zaproszenie na konferencje organizatorzy kierują także do studentek i studentów, dla których przewidziano specjalny panel naukowo-dyskusyjny, a także nauczycielek i nauczycieli, którzy poza modułem teoretyczno-naukowym będą mogli wziąć udział w zaproponowanych warsztatach metodycznych. Szczegółowy program konferencji i opis proponowanych warsztatów znajdują się na stronie www.edukacja-rownosciowa.slupsk.pl [link]

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73279
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola