Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe mieszkania chronione

Data publikacji: 2018-07-26, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Mieszkania chronione dla osób z niepełnosprawnościami oficjalnie otwarto w Słupsku w ramach projektu „Dzieciom, rodzicom, seniorom – usługi społeczne dla mieszkańców Słupska”. Wstęgę podczas uroczystości przecięła m.in Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Zastępca Prezydenta Słupska. Placówki oficjalnie otwarto 26 lipca. Goście i dyrekcja MOPR wraz z personelem spotkali się w jednej z nich przy ul. Niemcewicza. Uroczystość wzbudziła duże zainteresowanie mediów. To ważne nowe obiekty na mapie pomocowej Słupska. Mieszkania będą działać przy ul. Niemcewicza i Lutosławskiego. Pierwsze przeznaczone jest dla mężczyzn i zaplanowano je na 9 miejsc. W drugim przyjmowane będą kobiety. Znajdzie tu miejsce maksymalnie 6 pań. Personel sprawujący opiekę nad osobami przebywającymi w mieszkaniach, to opiekunki oraz pielęgniarka i rehabilitant. Głównym zadaniem obu placówek będzie czasowe wspieranie osób z niepełnosprawnościami, które z różnych powodów nie będą mogły przebywać w swoich domach. Np. znajdzie tu miejsce starsza osoba samotna, która wychodzi ze szpitala, a jej stan wymaga opieki, której nikt nie zapewni jej w domu. Z pomocy będą także mogli skorzystać np. w ramach tak zwanego wsparcia wytchnieniowego, rodzice niepełnosprawnych dorosłych dzieci, wymagających całodobowej opieki, którzy będą chcieli wyjechać na urlop. Koszt wyposażenia i dostosowania mieszkań to 666 tys. zł. Projekt prowadzony jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wraz z Fundacją Indywidualnego Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Progresja” oraz Towarzystwem Nasz Dom realizują projekt pn. „Dzieciom, rodzicom, seniorom – usługi społeczne dla mieszkańców Słupska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest stworzenie miejsc świadczenia usług społecznych w mieście Słupsku i zapewnienie ich trwałości po zakończeniu realizacji projektu, m.in. wprowadzenie nowoczesnego systemu teleopieki, usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami, wsparcie rodziny, prowadzone są usługi opiekuńcze na terenie Słupska. 1 of 10

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=71618
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola