Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa ławeczka w Parku im. Jerzego Waldorffa!

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
24 listopada 2018 (sobota) o 12.00 zapraszamy słupszczan i słupszczanki w towarzystwie zacnych czworonogów rasy jamnik na wyjątkowe wydarzenie do Parku im. Jerzego Waldorffa. Happening towarzyszący odsłonięciu ławeczki będzie okazją spotkania mieszkańców miasta, ich jamników, sympatyków Festiwalu Pianistyki Polskiej, dobrej muzyki i ciekawych osób…Podobno swoją obecność potwierdził sam Jerzy Waldorff… Uroczyste odsłonięcie ławeczki im. Jerzego Waldorffa to wyraz uznania dla entuzjasty i propagatora słupskiego Festiwalu Pianistyki Polskiej promującego nasze miasto w całej Polsce. Jego barwna postać na stale już związana z historią Słupska, tym razem zaskoczy nowym obliczem. Ławeczka im. Jerzego Waldorffa będzie elementem architektury, sztuką na wyciągnięcie ręki, być może skłoni do refleksji, ale przede wszystkim stworzy niepowtarzalny klimat miejsca tak bliskiemu Honorowemu Obywatelowi Miasta Słupska. Waldorffowi będzie towarzyszył wierny przyjaciel, jamnik – Puzon, który wcześniej szczekał w radio, latał samolotem, występował w telewizji, a tym razem spotkać go można na słupskich plantach. Autorką wyjątkowej rzeźby jest niezwykle ceniona artystka Dorota Dziekiewicz – Pilich, autorka m.in. projektu statuetki  Fryderyk – Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej, akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, na swoim koncie ma przede wszystkim wiele rzeźb plenerowych, pomników, fontann i elementów małej architektury w całej Polsce i za granicą.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74301
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola