Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Nie odwracaj się od przemocy"

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Nie odwracaj się od przemocy, to lokalna kampania informacyjna poruszająca problem przemocy wobec kobiet, organizowana w ramach „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Ma na celu uwrażliwienie mieszkańców miasta na problem krzywdzenia innych. Skierowana jest przede wszystkim do osób, które są lub mogą być świadkami agresji. Działania podejmowane w ramach kampanii są również okazją do dyskusji o różnych formach przemocy oraz sposobach przeciwdziałania temu zjawisku. W Słupsku osoby, które doświadczają przemocy mogą uzyskać bezpłatną pomoc i wsparcie w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym dla Osób Doświadczających Przemocy w Rodzinie „TAMA”. Osobom zgłaszającym się świadczona jest pomoc interwencyjna, psychologiczna oraz prawna, w zakresie rozwiązywania problemu przemocy w rodzinie: dyżur interwencyjny poniedziałek-piątek: godz. 16.00 – 20.00 sobota – godz. 10.00-14.00 grupa wsparcia poniedziałki i czwartki – godz. 17.00 – 20.00 dyżur psychologa środa – godz. 17.00-20.00 dyżur prawnika wtorki i piątki godz. 16.00-20.00 Każdego roku do Punktu zgłasza się ok. 250 osób borykających się z problemem przemocy domowej i są to przede wszystkim kobiety. Rocznie w TAMIE udziela się blisko 2 tys. porad. Z porad w Punkcie mogą korzystać również osoby, które są świadkami przemocy domowej. Świadek przemocy w rodzinie to bardzo ważna osoba, ponieważ często jest jedyną osobą, która może przerwać przemoc. Wsparcia można udzielić nie tylko poprzez zgłoszenie przemocy do odpowiednich instytucji, lecz również motywując osobę, która jej doświadcza do skorzystania ze specjalistycznej pomocy oraz wskazując miejsca, gdzie taką pomoc może uzyskać. W naszym mieście problem przemocy w rodzinie może zgłosić do: – Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pod numerem tel. 59 848 01 00 lub pod numerem alarmowym 112, – Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku pod numerem tel. 59 842 81 26,ul. Słoneczna 15 D – Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod numerem tel. 59 848 83 75, ul. Starzyńskiego 6 (w budynku Szkoły Podstawowej Nr 6). Jeżeli jesteś świadkiem przemocy…reaguj. Więcej informacji dla świadków przemocy w rodzinie znajduje się na stronie http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/dla-swiadkow Pomoc dla dzieci i młodzieży przejawiających problemy wychowawcze, rozwojowe, szkolne lub emocjonalne można uzyskać w Słupskim Stowarzyszeniu Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie „Krąg”. Słupsk, ul. Sienkiewicza 7 (I p.) tel. 669 498 323

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=74774
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola