Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

IV GMINNY KONKURS LITERACKI "Młodzi Tworzą Literaturę"

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
IV GMINNY KONKURS LITERACKI „Młodzi Tworzą Literaturę” Pisarz, dziennikarz, publicysta i animator kultury pan Daniel Odija, już po raz drugi, był gościem uroczystego podsumowania konkursu literackiego. W piątek, 07 grudnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy odbyło się podsumowanie IV Gminnego Konkursu Literackiego „Młodzi tworzą literaturę”. Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Damnicy. Konkurs został skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i III gimnazjum szkół gminy Damnica. Tematyka IV edycji konkursu skłaniała do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu, była patriotyczna aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Damnicy, Szkoły Podstawowej w Damnie i Szkoły Podstawowej Zagórzycy. NAGRODZENI LITERACI I kategoria wiekowa: klasy 4-6 szkoły podstawowej I miejsce – Mateusz Czaja – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie I miejsce – Wojciech Wiśniewski – Zespół Szkół w Damnicy II miejsce – Hanna Kowal – Zespół Szkół w Damnicy II miejsce – Maja Rostkowska – Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy III miejsce – Julia Jaśkiewicz – Zespół Szkół w Damnicy IIImiejsce – Sandra Sołśnia  – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie Wyróżnienia: Nikola Madurajska- Zespół Szkół w Damnicy Michał Nowak – Zespół Szkół w Damnicy Martyna Kaczorowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie Julia Wojtaś – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie Zuzanna Szerszenowicz- Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy Zuzanna Matysek – Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy II kategoria wiekowa: klasy 7-8 szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum I miejsce – Natalia Demedziak – Zespół Szkół w Damnicy I miejsce – Julia Selonke –  Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy II miejsce – Agata Ślusarska – Zespół Szkół w Damnicy II miejsce – Olga Klimek – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie III miejsce – Alicja Spierewka- Zespół Szkół w Damnicy III miejsce – Ewelina Skwira – Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy Wyróżnienia: Julia Grochała- Zespół Szkół w Damnicy Igor Michalczyk – Zespół Szkół w Damnicy Natalia Buszman – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie Natalia Ciecieląg – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Damnie Oliwia Wrzeszczyńska – Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy     Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy!  

Pełna treść wiadomości na: damnica.pl/?p=17431
damnica.pl, Źródło artykułu: damnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola