Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - relacja

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 16 do 22 września obchodziliśmy w Słupsku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, w piątek 21 września na Starym Rynku doszło do przekazania pięciu nowych autobusów, których zakup został sfinansowany w ramach projektu „Węzeł transportowy Miejskiego Obszaru Transportowego Słupska z elementami priorytetów dla komunikacji zbiorowej”. Ideą ustanowienia przez KE Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest zachęcanie społeczeństwa do korzystania z ekologicznych form transportu, przede wszystkim do korzystania z komunikacji miejskiej, jazdy na rowerze czy chodzenia pieszo. Była to wspaniała okazja także do tego, by pokazać mieszkańcom naszego miasta rower cargo, który został nam pożyczony przez firmę Babboe. Rower został wykorzystany przez pracowników Teatru Lalki Tęcza do promocji działalności artystycznej. Rower cargo, nazywany także rowerem towarowym, stanowi ciekawą alternatywę do przewożenia dzieci, zwierząt, organizowania rodzinnych wycieczek, dostarczania zakupów, oferowania usług gastronomicznych, czy promowania własnej działalności. W jednym z realizowanych przez Miasto Słupsk projektów partnerskich pn. „CoBiUM – Cargo Bikes in Urban Mobility” przewiduje się zakup około 10 rowerów cargo, kilka z nich będzie udostępniona mieszkańcom Słupska dla celów rekreacyjnych, reszta ma promować dobre praktyki transportowe za pośrednictwem użytkujących je jednostek miejskich.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72846
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola