Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Miesiąc wrzesień to miesiąc poświęcony mobilności ze względu na przypadający w dniach 16-22 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Europie obchodzony jest on od 16 lat i jest przede wszystkim okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji. Szeroko rozpropagowany Tydzień, promujący zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście, jest powodem do pozostawienia swojego środka transportu i korzystania z alternatywnych środków lokomocji. Zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w imprezach, które odbędą się w trakcie tegorocznej kampanii promującej ekologiczne sposoby przemieszczania się po mieście. We wrześniu m. in.: 18.09.2018 – „MZK z Kulturą” Na liniach 5, 15 i 16 w godzinach 12.00 – 16.00 aktorzy słupskiego Teatru Nowego promować będą Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 21.09.2018 – „Uroczyste przekazanie autobusów” godz. 13:00 – uroczyste przekazanie nowych autobusów, które odbędzie się na Starym Rynku w Słupsku; godz. 13:30 – 16:00 – zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców naszego miasta, m.in.: animacje i zabawy dla dzieci związane z komunikacją miejską, bezpłatne badania: poziomu cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego, promocja badań profilaktycznych, prezentacja zachowań kierowców pod wpływem środków odurzających, narkotyków i alkoholu: symulator zderzeń, alkogogle, narkogogle, pijany rower, miasteczko ubezpieczeniowe, instruktarz pierwszej pomocy udzielany przez służby medyczne, animacje i zabawy dla dzieci – mega bańki mydlane, konkursy. 22.09.2018r. – „Dzień bez samochodu” Europejski dzień bez samochodu to dzień, w którym komunikacja miejska jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Zachęcamy, by choć w tym jednym dniu, pozostawili Państwo swoje samochody pod domem i skorzystali z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o. o. w Słupsku. Wszelkie działania podejmowane są w ramach zintegrowanego systemu edukacji ekologicznej. Urząd Miejski w Słupsku wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o. o., Miejską Biblioteką Publiczną w Słupsku, Zielonym Punktem, Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. wspólnie realizują program edukacyjny, aby wielotorowo – z różnych źródeł, oddziaływać na mieszkańców. Celem zintegrowanego systemu ma być zwiększenie skuteczności prowadzonych działań. *Wydarzenia w ramach Tygodnia Mobilności są organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej w Polsce.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=72648
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola