Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Seniora w ZUS

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo, bezpiecznie i aktywnie to hasło organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dnia Seniora.   Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października. Słupska edycja wydarzenia odbędzie się w Oddziale przy pl. Zwycięstwa 8 od 10.00 do 13.00. Celem akcji jest aktywizacja seniorów i popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wśród osób starszych. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć występ seniorskiego zespołu „Wrzosy” z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy MOPR w Słupsku, a także wysłuchać prelekcji policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na temat bezpieczeństwa seniorów w życiu codziennym oraz przygotowanych przez pracowników ZUS wykładów: „Jak nie zostać oszukanym na pracownika ZUS” i „Waloryzacja emerytur i rent”. Równolegle, od 10.00 do 13.00, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porad doradców emerytalnych, którzy m. in. podpowiedzą jak przejść na emeryturę i czy można ją podwyższyć. Eksperci pomogą również w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Pozwala on m.in. na nieograniczony dostęp do danych zapisanych na koncie w ZUS, podgląd e-ZLA czy uzyskania informacji o należnych wpłatach. Umożliwia on także rezerwację wizyty ZUS przez Internet. Pomocą będą również służyć eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słupsku, Słupskiej Rady Seniorów, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku oraz Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Od 10.00 do 12.00 będzie można uzyskać poradę przedstawiciela Banku Pocztowego, który opowie o zaletach posiadania rachunku bankowego. Wszyscy chętni będą także mogli skorzystać z bezpłatnej spirometrii, przeprowadzanej przez Fundację Flandria, a finansowanej z Kampanii Zdrowotnej „Razem po Zdrowie”. Odbędzie się również prezentacja prac wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej Związku Niewidomych w Słupsku. Na gości czekać będzie kawa, herbata i drobne przekąski. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału i korzystania z przygotowanej oferty.  

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73582
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola