Belka
Niedziela, 17 Lutego 2019   imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki 2018 (relacja, galeria zdjęć cz. 1)

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę, 01 września na gminnym stadionie w Damnicy odbyły się Dożynki Gminy Damnica.– Dożynki są Waszym świętem, ale mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb – rozpoczął uroczystości dożynkowe Wójt Grzegorz Jaworski powitalnym przemówieniem. – To był trudny rok dla rolników z uwagi na ograniczenie zbiorów przez suszę. Podobnie jak w innych gminach, powołaliśmy komisję do oceny skutków suszy. Z zapewnień rządu wynika, że rolnicy nie zostaną z tym problemem sami – mówił wójt Jaworski. Mszę Świętą Dziękczynną sprawowali księża Marcin Baska oraz Zdzisław Wirkus. W jej trakcie rolnicy złożyli dary ołtarza. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Dorota Kostrubiec z Sąborza i Dariusz Kurach ze Strzyżyna. Kosze ofiarne złożyli na ręce ks. Wirkusa Maria i Bogdan Piskułowie ze Strzyżyna, a na ręce ks. Baski , samorządowcy – Kazimierz Kozina i Joanna Michalska. Swoje chleby i wieńce dożynkowe składali także przedstawiciele poszczególnych sołectw. Życzenia dla rolników oraz upominki dla Starostów Dożynek złożył w imieniu samorządu powiatowego Grzegorz Grabowski, członek zarządu. Swoje życzenia skierowali także przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kozina oraz gość Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto. Samorządowcy częstowali przybyłych gości dożynkowym chlebem. Najsmaczniejszym chlebem okazał się ten zaprezentowany przez KGW Damnica, z kolei najładniejsze wieńce wykonali przedstawiciele sołectw Zagórzyca i Strzyżyno. Po części oficjalnej, rozpoczęła się część artystyczna i konkursowa. Na scenie pojawił się m.in. zespół „Pląs” oraz Anna Chodyna. Odbył się turniej, który składał się z wielu zabawnych i emocjonujących konkurencji. Gospodynią Roku została Barbara Harasim, a Gospodarzem Tadeusz Bubniak. Wieczorem na damnickiej scenie wystąpił zespół Trubadurzy. Licznie zgromadzona publiczność, bawiła się przy największych i nieśmiertelnych przebojach tego znanego, polskiego zespołu. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Muller Band.  

Pełna treść wiadomości na: damnica.pl/?p=16684
damnica.pl, Źródło artykułu: damnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola