Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czytelnicy z "Mickiewicza"

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zachęcanie uczniów do czytania, kształtowanie nawyku oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozpowszechnianie idei czytania książek, poznawanie gatunków literackich oraz kształtowanie własnych potrzeb i postaw czytelniczych to główne cele ogólnopolskiego konkursu „Maraton Czytania” organizowanego przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Zakładał on przeczytanie przez klasę 42 książek, napisanie w przeciągu dwóch tygodni do nich streszczeń oraz wykonanie ilustracji. Klasa I b II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku w „Maratonie Czytania” zdobyła I miejsce, pokonała 249 szkół z całej Polski, wygrała konkurs wiedzowy i 50% dofinansowanie tygodniowej wycieczki do Kawęczynka na Roztoczu. Uczniowie tej klasy po raz kolejny już udowodnili, że w kręgu zainteresowań, nie tylko oprócz biologii i chemii, może znaleźć się i język polski. Serdecznie gratulujemy!

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=75766
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola