Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa 4 separatorów na kanalizacji deszczowej w Słupsku

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
  Inwestycja „Budowa 4 separatorów na kanalizacji deszczowej w Słupsku” zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, działanie 5.2. Gospodarka wodna. Projekt polega na budowie 4 separatorów piasku i substancji ropopochodnych w Słupsku na ulicach: Morskiej, Sienkiewicza, Wandy i Arciszewskiego. Realizacja projektu przyczyni się do rozbudowy systemu infrastruktury odbioru i oczyszczania wód opadowych i roztopowych oraz do poprawy stanu środowiska poprzez zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń środowiska naturalnego i negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym na wody powierzchniowe. Montaż separatorów spowoduje bowiem ochronę wód rzeki Słupi i basenu Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniami ze źródeł powierzchniowych i transportowych, które niosą wody opadowe i roztopowe. Dzięki budowie 4 separatorów na kanalizacji deszczowej w Słupsku nastąpi poprawa bądź utrzymanie właściwych stosunków wodnych, z zachowaniem zasad zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi i przyrodniczymi. Mała retencja na obszarze Województwa Pomorskiego realizowana będzie m.in. w celu poprawy zabezpieczenia przed lokalnymi podtopieniami i powodziami. Okres realizacji: 2010 r.Wydatki ogółem: 2 112 786,81 złDofinansowanie EFRR: 1 584 590,10 zł

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=75886
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola