Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

21. "Witkacy pod Strzechy"

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 18 do 20 października w Teatrze Rondo odbędzie się „Witkacy pod strzechy” – 21. Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Kierując się prostymi, aczkolwiek prawdziwymi słowami Witkacego – „Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka” – pozostawiamy twórcom dużą dowolność prezentacji. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń co do formy wystąpienia, mogą być to: recytacja, monodram, wywiedzione ze słowa, teksty śpiewane, instalacje plastyczne, fotografia oraz wszelkie inne dzieła, a także wszystkie odmiany nurtów: zawraca-kontrafaudyzm, neo-pseudo-kretynizm, fiktobydlęcyzm i co ślina-do-gęby-przyniesizm. Na trzy dni festiwalu składają się: prezentacje konkursowe oraz imprezy towarzyszące: gra plenerowa „Pogoń za Witkacym” organizowana przez „Liceum Plastyczne im. S. I. Witkiewicza, wykład Przemysława Pawlaka „Witkacy – polimat awangardy”, warsztaty o Firmie Portretowej artysty Witkacego dla dzieci, promocja książki „Gyubala Wahazara” wraz z towarzyszącą wystawą, otwarcie muralu inspirowanego twórczością Witkacego, spektakl „Bestiarium. Nienasycenie” inspirowany fragmentami dzieł Witkacego, w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca. Wstęp na wszystkie prezentacje konkursowe bezpłatny. Na imprezy towarzyszące obowiązują wejściówki. Zadanie współfinansowane ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Pomorskiego, Miasta Słupska.

Pełna treść wiadomości na: slupsk.pl/?p=73340
slupsk.pl, Źródło artykułu: slupsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola