Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ostrzeżenie przed silnym mrozem!

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM MROZEM UWAGA INSTYTUCJE, PLACÓWKI OŚWIATOWE I ZAKŁADY PRACY ORAZ MIESZKAŃCY I OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE MIASTA SŁUPSKA
Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego mrozu.
Stopień zagrożenia: Silny mróz/1 Ważność: od godz. 00:00 dnia 23.01.2014r. do godz. 08:00 dnia 25.01.2014r. Obszar: województwo pomorskie Przebieg: Prognozowana jest temperatura minimalna w nocy poniżej -15 st. C: w nocy 22/23.01 i 23/24.01 temperatura minimalna lokalnie obniży się do -17 st. C, w nocy 24/25.01 do -18 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od -9 st. C do -7 st. C, w strefie nadmorskiej około -6 st. C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 15 km/h do 25 km/h. Prawdopodobieństwo: 85%
W związku z powyższym, zaleca się: 1. Obserwować zmiany pogody i słuchać komunikatów nadawanych przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne. 2. Na terenie instytucji, placówek i zakładów pracy podjąć działania zmierzające do ograniczenia skutków silnego mrozu oraz przygotować siły i środki do usuwania powstałych zagrożeń. 3. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie. 4. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub ogrzanych miejsc pobytu, szczególnie przez dzieci, osoby kalekie i w podeszłym wieku. Bezwzględnie zaniechać wychodzenia na zewnątrz po zapadnięciu zmroku. W przypadku wyjścia z pomieszczenia, nakładać lekko dopasowaną, wielowarstwową odzież, nakrycia głowy i rękawiczki, a odkryte części ciała, zabezpieczać środkiem natłuszczającym. Zgromadzić niezbędny zapas żywności i wody pitnej. 5. Sprawdzić uszczelnienie okien zewnętrznych i drzwi wejściowych. Jeśli jest taka możliwość, założyć na okna okiennice. 6. Sprawdzić działanie urządzeń grzewczych oraz zaopatrzyć się w odpowiedni zapas stosowanego do nich paliwa. 7. Ograniczyć zużycie energii elektrycznej, głównie poprzez unikanie nadmiernego dogrzewania pomieszczeń oraz wyłączenie zbędnych odbiorników prądu. 8. Zrezygnować z podróży własnym pojazdem na rzecz komunikacji zbiorowej. Podróżując prywatnym samochodem, należy zadbać o właściwą sprawność akumulatora, układu zapłonowego, ogrzewania i wydechowego, uzupełnić poziom paliwa i zimowego płynu do spryskiwaczy, mieć przy sobie termos z gorącym napojem, koc lub folię termoizolacyjną, sprawny, naładowany telefon komórkowy oraz skrawek jaskrawego materiału, który może posłużyć jako flaga sygnalizacyjna. Należy mieć nieprzerwanie włączone radio dostrojone do lokalnej stacji nadawczej. 9. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi. 10. Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych. 11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999) lub policję (tel. 997) lub pod numerem telefonu alarmowego 112. 12. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

UM Słupsk, Źródło artykułu: www.slupsk.pl, Autor zdjęć: UM Słupsk
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola