Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polemika do artykułu "Umowa po trzech miesiącach", Głos Pomorza z 23.10.2013 r.

Data publikacji: 2013-10-24, Data modyfikacji: 2013-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Pan

Krzysztof NAŁĘCZ

REDAKTOR NACZELNY

Głos Pomorza

w Słupsku

 

W związku z publikacją w Głosie Pomorza z 23 października 2013 roku artykułu autorstwa red. Piotra Kawałka pt. „Umowy po trzech miesiącach” wnoszę o publikację następującego wyjaśnienia:

 

„Użyte w artykule pt. „Umowy po trzech miesiącach” sformułowanie, iż „przedstawiciele wspólnot nie chcą się ujawnić, bo obawiają się, że …. miasto może w nieskończoność opóźniać wykonanie remontu ich bloków i kamienic …” traktować można wyłącznie w kategoriach nieporozumienia i zapewniam, że nie podobne przypadki nie mają miejsca. W wielu przypadkach to właśnie Miasto jest stroną, która przekonuje właścicieli co do wykonania określonego remontu.

Decyzje (uchwały) we wspólnotach mieszkaniowych zapadają, co do zasady większością udziałów. Biorąc pod uwagę fakt, iż w zdecydowanej większości wspólnot udział Miasta nie przekracza 50% możliwość narzucania woli Miasta wspólnotom nie jest możliwa. Natomiast w przypadku wspólnot, gdzie udział Miasta przekracza 50% możliwe jest głosowanie wg zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos. Przy czym Miasto głosując nad uchwałami zajmuje zawsze, niezależnie od posiadanego udziału w nieruchomości wspólnej, stanowisko tożsame z większością właścicieli lokali wyodrębnionych (wykupionych).

Uchwały obowiązują wszystkich właścicieli lokali, również tych którzy głosowali przeciwko. A tym samych np. w przypadku wykonywaniu remontu części wspólnych budynku Miasto tak jak i każdy z właścicieli będzie zobowiązane uczestniczyć w jego kosztach proporcjonalnie do posiadanego udziału i nikt z właścicieli lokali z poniesienia kosztów zarządu nieruchomością wspólną nie może być zwolniony.”

 

Dawid Zielkowski

Asystent Prezydenta ds.

Komunikacji Społecznej

UM Słupsk, Źródło artykułu: www.slupsk.pl, Autor zdjęć: UM Słupsk
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słupski

Powiat słupski – powiat znajduje się na północy naszego kraju, w województwie pomorskim. Powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. Jego siedzibą jest Słupsk, który sam nie wchodzi w jego skład, ponieważ jest miastem grodzkim i sam w sobie stanowi powiat. W skład powiatu słupskiego wchodzą gminy: Ustka (gmina miejska), Kępice, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka (gmina wiejska).

Region jest idealnym miejscem na letni wypoczynek z uwagi na fakt, że północną granicę stanowi wybrzeże Bałtyku o długości 57 km. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu będziemy mieć okazję do spływów kajakiem i do wędkowania. Występują tu liczne jeziora i rzeki. Gdy zapragniemy odpocząć od wody, wstąpmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Czekają tam na nas piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i bogactwo fauny.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola